Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

MAMO! TATO! POZNAJĘ ŚWIAT (1,5-2,5 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł –  4  wejścia). Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

SENSORYKA - (2,5–4 lat) Koszt 35zł.  Czyli zabawa zmysłami! Zajęcia prowadzone w formie twórczej zabawy mają na celu poznanie świata przez dzieci za pomocą zmysłów. Zajęcia stymulują percepcję wzrokowo-słuchowo, rozwijają umiejętności z motoryki.

FIKOŁKOWE PRZEDSZKOLE – Zajęcia adaptacyjne. Koszt 35zł  - Jest to specjalnie opracowany szereg spotkań mający na celu przygotowanie maluszków wybierających się do przedszkola, a także ich rodziców – ucząc stopniowo jak radzić sobie z rozłąką. Na zajęciach pokazujemy jak wygląda samodzielność, staramy się aby dzieci potrafiły integrować się z grupą – wspólnie jemy, pijemy, myjemy rączki, wykonujemy proste zabawy plastyczne czy muzyczno-rytmiczne. Na tych zajęciach nikt się nie nudzi, a tym bardziej niczego nie boi! ????

FIKOŁKOWE LABORATORIUM - zajęcia naukowe (od 4 lat /  czas trwania 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejścia)
Mali naukowcy! Czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek? Pod opieką wykształconych instruktorów będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać. Odkryjemy świat pełen doświadczeń chemicznych i fizycznych, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec.

KLUB NIEMOWLAKA (6-18msc / 45min) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł –  4  wejścia) Pierwsze zajęcia w życiu Twojego szkraba! Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych.  Pokazujemy kolory, wplatamy elementy sensoryki – wszystko dla dobrego rozwoju niemowlaka.

ŚWIAT MAŁEGO ARTYSTY! – Zajęcia Kreatywne 
(od 4 lat / 60 min.) koszt 25zł Cykl zajęć stworzony specjalnie z myślą o wszystkich małych artystach. Na każdym spotkaniu, na Wasze pociechy czeka inny temat przewodni. Dzieci uczą się podstaw malarstwa, rysunku, bawią się i tworzą z gliny, modeliny, piórek, a nawet szyją z filcu! Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia! ????
Po zajęciach, dzieci zabierają swoje dzieła sztuki do domu!

JOGA: MAMA I JA! Koszt – 35zł (każde kolejne dziecko 10zł)
Zajęcia Jogi opracowane specjalnie dla Mam, podczas których mogą ćwiczyć wspólnie ze swoimi pociechami lub wręcz przeciwnie – odpocząć, dając tym samym najmłodszym godzinę zabawy na naszym placu, pod okiem animatorów dbających o ich bezpieczeństwo.

ROBOTYKA (5-8 lat / 60 minut), Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejść) Na każdych zajęciach, poza zdobywaniem wiedzy, jest czas na zabawę z rówieśnikami. Młodsi konstruktorzy podczas zajęć pracują na specjalnych zestawach Lego. Nasze Warsztaty dają Twojemu dziecku konkretne perspektywy związane z nabyciem nowych umiejętności takich jak nauka pracy zespołowej, rozwój kreatywności i logicznego myślenia, sztuka zadawania pytań, pogłębienie wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki, fizyki i robotyki, co wpływa na lepsze rozumienie materiału szkolnego i osiągane wyniki w nauce.

ZUMBA/FITNESS DLA DZIECI! (40-60 min) Koszt 25 zł ( karnet 80 zł) Zapraszamy każdego na godzinną dawkę pozytywnej energii! Pod czujnym okiem doświadczonej instruktor – Pani Marty, dzieciaki uczą się prostych choreografii bazujących na salsie, hip-hop’ie czy reggaetonie. Poza maksimum zabawy, dzieci wykonują bezpieczny trening rozwijający u dzieci poczucie rytmu, uczący rozpoznawania dźwięków, a przede wszystkim wzmacniający koordynacje, sprawność ruchową oraz zdolność zapamiętywania

WARSZTATY KULINARNE (od 5 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć 50zł (karnet 160zł – 4 wejścia) Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść

MINI DISCO – 30 minut szalonej zabawy w rytm najfajniejszych dziecięcych i młodzieżowych hitów muzycznych. W asyście  roztańczonego animatora  dzieci nauczą się prostych kroków tanecznych i ciekawych zabaw rytmicznych.