Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2,5 lata)

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 mies.)

Wesołe Eksperymenty (od 3 lat)

LEGO DUPLO ( 3-5 lat)

Zabawy z językiem angielskim

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)

Warszraty z artystyczne

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2,5 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejścia)
Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 mies. lat / 45 min). Koszt jednych zajęć 35 zł ( karnet 120 zł – 4 wejścia)
Już w brzuchu mamy maluszki słyszą pierwsze dźwięki: bicie serca, głos rodziców czy słuchaną przez nas muzykę. Potrafią także rozróżniać smaki i zapachy, a ich skóra i wzrok reagują na pierwsze bodźce. Wspólnie z Panią Joasią będziemy kontynuować tą niezwykłą przygodę, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata za pomocą zmysłów:

  • przedmioty w kolorach tęczy, które będziemy nie tylko dotykać, ale także zgniatać, podrzucać, przesypywać i chować
  • wesołe zabawy pobudzające rozwój Waszych pociech
  • muzyka, która pozwoli się zrelaksować
  • a przede wszystkim niezastąpiony kontakt z rodzicem wspierający budowanie trwałej więzi

To wszystko znajdziecie w cyklu warsztatów skierowanym do dzieci w wieku 6-18 miesięcy. Pokażcie Waszemu maluszkowi jak piękny jest świat :)

Eksperymenty - Szaleni naukowcy zajęcia naukowe (od 3 lat) / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejścia)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?
 

LEGO DUPLO – ( 3-5 lat/ 30 min) Koszt zajęć 25 zł ( karnet 80 zł – 4 wejść)
Zajęcia dla najmłodszych. Uczą pracy indywidualnej oraz pracy grupowej. Dzieci podczas zajęć poznają i utrwalają kolory, kształty, uczą się porównywać wielkości. Będą uczyły się rozróżniać strony – prawa i lewa zarówno na modelu jak i w przestrzeni. Uczą się panować nad czasem wykonania zadania oraz reguł utrzymania porządku.

Zabawy z językiem angielskim (3-4 lata oraz 5-7 lat)
60 minut zajęć z językiem angielskim – 30 minut nauki w formie gier i zabaw muzycznych i 30 minut zajęć plastycznych prowadzonych po angielsku z zachowaniem tematyki danych zajęć. Zajęcia mają wprowadzić dzieci w świat języka angielskiego i zachęcić do poznawania słownictwa i tym samym ułatwić im naukę języka obcego w starszym wieku. Zajęcia w dwóch grupach wiekowych

Warsztaty kulinarne (4-7 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć 50zł (karnet 160zł – 4 wejścia)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść.

Warsztaty z biżuterii (od 5 lat / 60 min)
Każde spotkanie to możliwość wykonania niepowtarzalnej ozdoby w formie naszyjników, broszek, kolczyków i innych tematycznych ozdób. Zajęcia rozwijające manualnie nasze pociechy. Każdą pracę dziecko zabiera do domu, która stanowi fantastyczną pamiątkę.

Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 8) oraz mailowo wroclavia@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 osób.