Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2,5 lata)

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 mies.)

Fikołkowe Labolatorium (od 3 lat)

LEGO ( 3-5 lat)

Zabawy z językiem angielskim

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)

Warszraty z artystyczne

Spotkania chustowe

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2,5 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejścia)
Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 mies. lat / 45 min). Koszt jednych zajęć 35 zł ( karnet 120 zł – 4 wejścia)
Już w brzuchu mamy maluszki słyszą pierwsze dźwięki: bicie serca, głos rodziców czy słuchaną przez nas muzykę. Potrafią także rozróżniać smaki i zapachy, a ich skóra i wzrok reagują na pierwsze bodźce. Wspólnie z Panią Joasią będziemy kontynuować tą niezwykłą przygodę, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata za pomocą zmysłów:

  • przedmioty w kolorach tęczy, które będziemy nie tylko dotykać, ale także zgniatać, podrzucać, przesypywać i chować
  • wesołe zabawy pobudzające rozwój Waszych pociech
  • muzyka, która pozwoli się zrelaksować
  • a przede wszystkim niezastąpiony kontakt z rodzicem wspierający budowanie trwałej więzi

To wszystko znajdziecie w cyklu warsztatów skierowanym do dzieci w wieku 6-18 miesięcy. Pokażcie Waszemu maluszkowi jak piękny jest świat :)

Fikołkowe Laboratorium (od 3 lat) / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 wejścia)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?
 

LEGO – ( 3-5 lat/ 30 min) Koszt zajęć 25 zł ( karnet 80 zł – 4 wejść)
Zajęcia dla najmłodszych. Uczą pracy indywidualnej oraz pracy grupowej. Dzieci podczas zajęć poznają i utrwalają kolory, kształty, uczą się porównywać wielkości. Będą uczyły się rozróżniać strony – prawa i lewa zarówno na modelu jak i w przestrzeni. Uczą się panować nad czasem wykonania zadania oraz reguł utrzymania porządku.

Zabawy z językiem angielskim (3-4 lata oraz 5-7 lat)
60 minut zajęć z językiem angielskim – 30 minut nauki w formie gier i zabaw muzycznych i 30 minut zajęć plastycznych prowadzonych po angielsku z zachowaniem tematyki danych zajęć. Zajęcia mają wprowadzić dzieci w świat języka angielskiego i zachęcić do poznawania słownictwa i tym samym ułatwić im naukę języka obcego w starszym wieku. Zajęcia w dwóch grupach wiekowych

Warsztaty kulinarne (4-7 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć 50zł (karnet 160zł – 4 wejścia)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść.

Spotkania chustowe
Spotkania dla rodziców z certyfikowanym doradcą chustowych.

Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 8) oraz mailowo wroclavia@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 osób.